Online Randevu E-Sonuç
العربية العربية English English Türkçe Türkçe

Her sağlık kuruluşu; teşhis ve tedavi sürecini doğru şekilde gerçekleştirmek için bünyesinde yer alan laboratuvarlardan yararlanır. Test örneklerinin titizlikle analiz edildiği laboratuvarlardan çıkan sonuçlar, hastalık şüphesinin tanı aşamasına gelebilmesi için gerekli olan bütün verileri sağlamaktadır. Bu sayede hem kişilerde oluşan hastalıkların tespit süreci oldukça kısalır hem de sağlanan imkânlar sayesinde uzmanların tedavi sürecinde kullanacağı yönteme karar verme aşamasını doğrudan etkiler.

Doktor aracılığıyla ya da hastanın bizzat kendisinden alınan kan, idrar ve dışkı gibi örnekler, son teknoloji cihazlarla donatılan laboratuvar birimine gönderilmektedir. Cihazların yanı sıra laboratuvar uzmanları tarafından da titiz bir şekilde incelenen örnekler, inceleme sonucunda hastalığın tespitini kolaylaştıracak bazı değerler vermektedir. Testler sonucunda ortaya çıkan bu değerler ışığında ise birim hekimi tarafından hasta için uygulanacak en uygun tedavi belirlenir.

Günümüzde uluslararası alanda kabul görmüş kriterlere ve kalite kontrol standartlarına bağlı olarak faaliyet gösteren laboratuvarlar, bu sayede hasta hakkında kesin ve doğru sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda veri bankası işlevini de gören laboratuvarlar, test örneği alınan hastaların sonuçlarını bünyesinde depolamaktadır. Böylece her test değeri için bir referans değeri oluşturulmakta, hekimin test parametrelerini doğru şekilde yorumlamaları sağlanmaktadır. Ayrıca test laboratuvarlarında kullanılan cihazlar da testlerin güvenilirliğini sağlamak için en güncel teknolojik regülasyonlara uyumluluk göstermektedir.

Laboratuvar
TEDAVİLER
Kurumsal Özel Yenivizyon Tıp Merkezi Barış Mahallesi Suadiye Caddesi No: 148/A Yenimahalle
0(312) 335 4838