Online Randevu E-Sonuç
العربية العربية English English Türkçe Türkçe

Diş ya da diş etlerinde çeşitli nedenlerden ötürü meydana gelen hasarların veya rahatsızlıkların dolayı kaybettiği dişlerin yerini doldurmak için Protez Diş yöntemine başvurabilir. Protez dişlerin her hastaya özel olarak hazırlanmaktır. İnsanlar protez dişler sayesinde, sindirim sisteminin ilk noktası olan dişlere tekrar kavuşarak çiğneme hareketini doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirmeye devam ederler.

Protez Diş tedavisi ile insanlar eksik dişlerinin yerini doldurarak, estetik açıdan sekteye uğrayan ağız ve diş yapısını geri eski haline ve daha iyi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Bu sayede insanların yaşam kalitesi artar ve kendine özgüveni yerine gelir. Protez dişler, kişilere özel olarak üretilirken, hastanın ağız yapısına uygun bir şekilde tasarlanır. Bu protezler ağız içine sabitlenerek kullanılacağı gibi ağızdan kolayca çıkarılıp takılabilecek şekilde de tasarlanabilir.

Protez diş taktıran insanların bu dişlere alışması için birkaç ay geçmesi gerekebilir. Bu süre içerisinde insanlar yeni dişlerine alışana kadar belirli rahatsızlıklar yaşayabilirler. Yeni dişlerden dolayı garip hissetme, çiğneme ve konuşma esnasında rahat edememe gibi durumlarla karşılaşabilirler. Protez dişler ilk zamanlarda ağız içerisinde gevşeklik veya dolgunluk hissi yaratabilir. Alışma süresi tamamlandıktan sonra hiçbir şekilde rahatsızlıkla ya da başka durumlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Protez Diş Nasıl Yapılır?

Protez diş, hastaların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda üretilmektedir. Protezler eksik dişin yerine uygun olarak hazırlanarak, dişlerin doğal rengine uygun bir şekilde tasarlanır ve kullanımının kolay olmasına dikkat edilerek üretilir. Protez dişler tek bir diş için üretilebileceği gibi dişlerin tamamı için de hazırlanabilir. Protez dişler tasarlanırken hastanın kemik rengi göz önüne alınarak tasarlanır. Bu sayede protez dişlerin diğer dişlerden farkı anlaşılmaz ve doğal olarak gözükür.

Kurumsal Özel Yenivizyon Tıp Merkezi Barış Mahallesi Suadiye Caddesi No: 148/A Yenimahalle
0(312) 335 4838