Online Randevu E-Sonuç
العربية العربية English English Türkçe Türkçe

Yürüme Analizi, kas, eklem ve iskelet sistemi muayenesinin önemli değerlendirme aşamalarından biridir.

Uzun yıllar gözlemsel yürüme analizi tekniği uygulanmış, fakat bu yöntem komplike yürüme parametrelerinin detaylı açıklanmasında ve tanı-tedavi aşamalarının planlanmasında yetersiz kalmıştır.

Özellikle çocuk hastaların yaşa bağlı değişken yürüme parametrelerine sahip olmaları ve boy uzamasına bağlı oluşan kas ve iskelet yapısındaki değişiklikler gözlemsel yürüme analizi yöntemi olarak ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bilgisayarlı 3 Boyutlu Yürüme Analizi, yürüme bozukluklarının objektif olarak tanımlanmasında, kasların çalışma ve kasılma sürelerini göstermede, eklemlerin hareket açıklığını göstermede ve tedavi aşamalarının planlanmasında yardımcı olmuştur.

Bireylerin kendine özgü karmaşık yürüme yapıları detaylı bir şekilde açıklanabilir duruma gelmiştir. Böylece yürüme bozukluklarının tanı ve tedavi aşamalarının yönetilmesi, hastaya ve probleme özgü yaklaşımların belirlenmesi mümkün olmuştur.

Bilgisayarlı 3 Boyutlu Yürüme Analizi cihazı, özellikle nörolojik, ortopedik, fizik tedavi ve romatolojik problemlere bağlı yürüme bozukluklarını göstermede kullanılmaktadır.

Kurumsal Özel Yenivizyon Tıp Merkezi Barış Mahallesi Suadiye Caddesi No: 148/A Yenimahalle
0(312) 335 4838