Online Randevu E-Sonuç
العربية العربية English English Türkçe Türkçe

Gençlik aşısı zamanın etkisiyle deride oluşan ince kırışıklıkların, deformitelerin, sarkmaların tedavisinde kullanılan bir mezoterapi yöntemidir. Deride su tutan bir molekül olan hyaluronik asit içerdiği için nem aşısı olarak da bilinir. Hyaluronik asit ile birlikte çeşitli aminoasitler, peptidler ve vitaminleri de içerir.

GENÇLİK AŞISININ AMACI NEDİR ? 

Gençlik aşısı ile deride su tutarak kuruluğun giderilmesi, içerdiği aminoasit ve peptidlerle derimizde yaşla birlikte azalan kollajen ve elastin sentezinin artması hedeflenir. Böylelikle cildimiz daha parlak, canlı gözükür ve yaşlanma etkileri azaltılabilir.

GENÇLİK AŞISI KİMLERE UYGULANABİLİR? 

Gençlik aşısında yaş sınırı yoktur. Doktorunuzun önerdiği taktirde özellikle 30 lu yaşlardan sonra derimizde hyaluronik asitin azalması ile ortaya çıkan nem ve volüm kaybının tedavisinde kullanılabilir. Yüz, boyun, el ve dekolte gibi bölgelere uygulanabilir.

İŞLEM ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLMELİ? 

İşlem öncesi kullandığınız ilaçlar varsa veya işlem yapılacak bölgede bir döküntünüz varsa bunları doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

GENÇLİK AŞISI NASIL YAPILIR? 

Uygulama öncesi lokal anestezik bir krem sürüldükten sonra deri temizlenir ve ilaç doktorunuz tarafından ihtiyaç duyulan bölgedeki deri altına çok küçük iğnelerle enjekte edilir. İşlem toplam 15-20 dk. sürer. Doktorunuzun önerisi ve kullanılan ilaca göre 2-4 seans arasında uygulanabilir.

İŞLEM SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ? 

İşlem sonrası hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulması, işlem yapıldığı gün banyo yapılmaması önerilir. Ertesi gün makyaj yapılabilir. Hastalara bol su içilmesi önerilir.

GENÇLİK AŞISININ YAN ETKİLERİ NELERDİR? 

İşlem yapılan alanda kızarıklık ve/veya morarma oluşabilir.

Alerjik reaksiyonlar çok nadirdir, allerji öyküsü bulunanların doktorlarını bilgilendirmesi gerekmektedir.

GENÇLİK AŞISI SONRASI BEKLENEN SONUÇLAR NELERDİR? 

Gençlik aşısı sonrası parlaklık ve canlılık ve nemlenme 1 hafta içerisinde ortaya çıkar. Özellikle derinin kollajen yapımını tetiklediği için yüzün yukarı doğru yapılanma etkisinin gözlemlenmesi yaklaşık 15 gün-1ay sonra ortaya çıkmaktadır.

Kurumsal Özel Yenivizyon Tıp Merkezi Barış Mahallesi Suadiye Caddesi No: 148/A Yenimahalle
0(312) 335 4838